Létezik-e sisterhood a cicaharcokkal tarkított közösségi média színterén?
Létezik-e, hogy valaki őszintén ad magából a másiknak?
Létezik-e, hogy önös érdek nélkül támogatunk valakit?
Létezik-e, hogy örömmel osztjuk meg a tudásunkat?
Mengyán Eszter, Huszka Ági, Gózon Eszter.
Csak azért van egyértelmű válaszom a fenti kérdésekre, mert ez a három nő, akiknek gondolataival tölthetjük majd a következő időszakot a #liftakták blogon, nekem őszintén adtak, adnak, támogatnak, felemelnek. Az egyéni interjúkból és közös beszélgetésünkből majd azt is megtudhatjátok, hogy hogyan! Mire pedig a történet végére érünk, valójában az én új utam elején állunk majd..
A lányokkal egy nyári szeptemberi napon fotóztunk, majd beszélgettünk divatról, stílusról, személyiségről – értékes és fontos gondolatok hangoztak el, melyekből remélem majd ti is magatokkal tudtok vinni valamit. Mielőtt azonban ezt az interjút megosztanám veletek, ismerjetek meg minket kicsit jobban:
elsőként érkezzen Gózon Eszter, aka “the less waste stylist”!
Aki nem szereti az egyszerre okos, humoros és szép nőket, az most ne olvasson tovább. Akit viszont inspirál, ha egyben van a csomag: ismerjétek meg jobban Gózon Esztert!
Zöld is, bricseszes is
Egy őszinte vallomással kell kezdenem: Eszter nevét nekem sokáig a bricsesz fogalmával párosítva tárolta az agyam. Felugrott egy “thelesswastestylist”-sztori a közösségi médiában és nem tudtam másra gondolni, mint testünk eme dudorodványára. Na meg arra, hogy megint sima vattakorongot használtam ma, nem valami zöldebb megoldást.
Egy őszinte vallomással kell folytatnom: Eszter nevét az agyam ma automatikusan a röhögéssel párosítja. Na nem rajta, hanem vele! Mindkettőnknek remek humora van ugyanis (nincs) és ha ez nem lenne elég, lelkiismereti kérdések helyett már csak az inspirációt látom ebben a nőben. Hála neki jóval többet tudok a testekről és arányaikról, mint hogy hol van a bricseszünk és olyan visszajelzéseket tett a táskámba, amik iránytűként működő kis csillagokként vezérelnek es adnak erőt, amikor elbizonytalanodnék magamban.
Tanár, személyi stylist, modell (jó, exmodell és azt mondta, ezt ne írjam bele, de így még sokkal menőbb ez a cikk), szabadúszó könyvszerkesztő és layout designer, imád ruhákat hajtogatni, hisz a fenntarthatóságban gardróbon innen és túl, élt külföldön és él remek szóviccekkel. Hogyan öltözik fel reggel és mire a legbüszkébb szakmailag? Olvassatok tovább és megtudjátok!
Dietrich és a textúrák
Miért fontos számodra az öltözködés?
Mert hatással van rám, és mindenki másra is.
Hogyan jellemeznéd a saját stílusod?
Férfias szabások, nőies lágyság, oversize kényelem.
Van kedvenc ruhadarabod?
Van, de kb. negyedévente változik, hogy épp mi az.
Van stílusikonod? Kiből, miből inspirálódsz?
Ha egy embert kellene megnevezni, akkor tuti Marlene Dietrich vagy Katharina Hepburn lenne az, de velük csak a stílusom egy része írható le. Igazából ami engem a legjobban inspirál, azok az egymással ellentétes textúrák, minták, ezen felül a lakberendezés és az építészet, illetve a különböző elméletek arról, hogy milyen például egy jó grafika, layout, mitől működik egy kép, egy ház. Nagyon elméleti ember vagyok, nálam előbb születik meg fejben egy-egy outfit, minthogy órákig próbálgatnék össze dolgokat, először mindent fejben játszom le, és így például ha arról olvasok vagy hallok, hogy egy lakásban mitől működik jól az enteriőr, én azonnal elkezdem megkeresni a kapcsolatokat az öltözködéssel, a saját ruháimmal, outfitjeimmel.
Mikor jött a gondolat és mi inspirálta, hogy másoknak is segíts és szakmailag foglalkozz az öltözködéssel, stílussal?
A másoknak való segítés mindig is jelen volt a szakmai életemben (korábban tanárként dolgoztam), a vizualitás és a divat szintén (a főiskolán modellkedtem, később pedig layout designerként, grafikusként is dolgoztam a tanítás mellett) a szín- és stílustanácsadással igazából ugyanezeket csinálom, csak más a téma, amit “tanítok”, és most már nem másoknak gyártok grafikai anyagokat, hanem magamnak. A váltás ha jól emlékszem akkor volt, amikor a saját szín- és stílustanácsadásom után háromnegyed évvel még mindig folyamatosan azt figyeltem az utcán, a boltokban, a munkahelyemen, mindenhol, hogy kinek melyik szín hogy áll. Akkor döntöttem el, hogy itt az ideje annak, hogy elkezdjem kitanulni ezt a szakmát.
Mit tartasz egy használható, kihasznált gardrób legfontosabb tulajdonságának?
A kombinálhatóságot és az erős önismereten alapuló ruhaválasztásokat.
Mi a legnagyobb kihívás a saját gardróbod és öltözködésed terén?
Hogy foglalkozzak vele 😀 Viccet félretéve, az időm nagy részében kifelé fókuszálok, mások ruháira, öltözködésére, gardróbjára, oda, ahol/akinél épp segítek, így sokszor az enyémre egész egyszerűen már nincs kapacitásom.
Ha saját magadon érzel elakadást az öltözködésedben, merre indulsz megoldásért?
Attól függ, milyen típusú az az elakadás. Ha úgy érzem, hogy nem eléggé kombinálhatók a ruháim, akkor szépen pragmatikusan végigveszem, ahogy az ügyfeleimnél is szoktam, hogy mi hiányzik ahhoz, hogy jobban ki tudjam használni a meglévő darabjaimat.
Ha általánosságban érzem, hogy valami nem stimmel, akkor visszatérek az alapokhoz, a saját magamnak készített inspirációs képgyűjteményhez, és szépen elkezdem azt kiegészíteni azokkal a ruhákkal, outfitekkel, amik jelenleg tetszenek, majd utána ismét kielemzem, hogy mi változott az ízlésemben, stílusomban, és mit kell változtatnom a ruhatáramban ahhoz, hogy passzoljon egymáshoz a kettő.
Elemez, tanul, tanít, szeret. Viccel?
Melyik a kedvenc szolgáltatásod a sajátjaid közül?
Hú ez nagyon nehéz, mert az utóbbi időben megszüntettem minden olyan szolgáltatást, amit nem szerettem, vagy amivel nem tudtam azonosulni, így csak azok maradtak, amiket nagyon-nagyon szeretek, ráadásul mindegyiket más dolgok miatt szeretem. A testalkatelemzést és a stíluselemzést a komplexitása miatt, a színtanácsadást azok miatt a pillanatok miatt, amikor valakin látom, hogy szépnek látja magát, a gardróbrendezést a folyamatban lévő kreatív lehetőségek miatt, a testalkatelemzés oktatásnál pedig fel sem tudom sorolni, hogy mennyi minden van, ami miatt imádom, de talán ez az, ami a legjobban egyesít mindent, amivel egész életemben foglalkoztam, és amit szerettem/szeretek: a tanítást, a hosszabb közös folyamatot, a csoportjaimmal való munkát, mások motiválását, és azt a flow érzést, ami mindig elfog, amikor valamit tanítok.
Szerinted mi a legnagyobb erényed szakmailag?
Mondanám, hogy a humorom, de biztos, hogy lennének, akik a szóvicceimet hallva ezt megkérdőjeleznék, úgyhogy ehelyett inkább mondom a türelmem, a szakmai tudásom, a tudásátadási trükkjeimet, és azt, hogy sosem csak halat szeretnék adni az ügyfeleimnek, hanem megtanítani őket halászni.
Mit tartasz legnagyobb szakmai sikerednek?
Hogy a testalkatelemzés képzésemre úgy telnek be az újabb és újabb csoportok, hogy én magamat nem hirdetem extrán, csak a kollégák között terjed a híre a tanfolyamnak, és annak, hogy mennyire más az a szemlélet, amit kidolgoztam, mint amit korábban tanultak.
Esztert az alábbi elérhetőségeken találjátok meg:
honlap: https://www.gozoneszter.com/
instagram: https://www.instagram.com/thelesswastestylist/
Tartsatok velem továbbra is, ugyanis hamarosan folytatjuk a “színes négyes” következő szuperhősével az elmélkedést stílusról és szerepvállalásról! Addig pedig kövessetek instagramon (itt), öltözzetek bátran és önfeledten és ha van kedvetek, használjátok a #liftakták hesteget!
Fotók: Zoli Czukor Photo&Video
Smink: Kléri Petra
Haj: Tábori Kyra
Ruha: Eszter sajátja